HR Business Partner – Retail

Notino je jedničkou v online prodeji parfémů a kosmetiky ve střední a východní Evropě. Jsme rychle rostoucí společnost, která se nebojí ambiciózních cílů. V současné době působíme již v 24 zemích a velmi intenzivně se rozrůstá i naše síť kamenných prodejen. Aktuálně máme 24 prodejen v 9 zemích.
Nyní hledáme do našeho HR týmu posilu - kolegu/kolegyni, který by se zhostil role HR Business Partnera pro prodejní síť.

Pokud tě láká práce v mezinárodním a velmi dynamickém prostředí, kde takřka každý den budeš čelit novým výzvám, baví tě vymýšlet nová řešení a chtěl/a by ses blíže seznámit s fungováním trhů práce napříč Evropou, pak bys právě ty mohl/a být „náš člověk“.

Koho tedy vlastně hledáme?

 • Především člověka, který je velmi zodpovědný, cílevědomý, má otevřenou mysl a nechybí mu přiměřená proaktivita. Určitě bys měl být také poměrně adaptabilní - změny a inovace jsou něčím, co nás provází takřka každý den.
 • Důležitá je pro nás předchozí zkušenost v HR – ideálně ve více HR doménách (recruitment, rozvoj, hodnocení, vzdělávání...), a to nejlépe v mezinárodním prostředí. (Retail je samozřejmě velkou výhodou). Mnohem podstatnější než dlouhodobá zkušenost je pro nás ale zdravá dávka selského rozumu, chuť učit se a ochota chopit se výzev.
 • Neměl by ti chybět přehled o hlavních KPI a trendech v HR (v oblasti náboru, adaptace, hodnocení, fluktuace atp.).
 • Nový kolega/kolegyně by se neměl bát „vkročit do neznáma“ – s velkou pravděpodobností se na této pozici setkáš s problematikou, kterou jsi dosud neřešil/a. S našimi pobočkami vstupujeme do dalších zemí a zahajujeme řadu nových projektů v oblastech, které jsou pro nás zatím neprobádané. Měl/a by sis tedy umět poradit v nejrůznějších situacích a nebát se přijmout rozhodnutí (a spolu s ním samozřejmě i zodpovědnost).
 • Hledáme také někoho, kdo se nezalekne informace, že zítra jede vybírat nového vedoucího pobočky do Polska a pozítří na Slovensko. S tím se samozřejmě pojí také ochota cestovat – nějaký čas v kanceláři jistě strávíš, ale hodně často budeš potřebovat vyjíždět „do terénu“ (na ŘP netrváme, všechny naše lokace jsou velmi dobře dostupné i vlakem a MHD).
 • Vzhledem k tomu, že se většina prodejen nachází v zahraničí, měl/a bys určitě ovládat angličtinu alespoň na úrovni B2. Jinak se s našimi kolegy prostě nedomluvíš :-)
 • Hodit se bude také dobrá znalost Excelu, která ti velmi usnadní a urychlí práci.

Co vše tato pozice obnáší?

 • Především zabezpečení péče o více než 200 zaměstnanců na prodejnách v 9 zemích Evropy. HR Business Partner funguje jako kontaktní osoba pro vedoucí prodejen a pomáhá jim řešit nejrůznější záležitosti, týkající se zaměstnanců (od zabezpečení kapacit, přes konzultace řešení všemožných každodenních situací na prodejně atd.).
 • Budeš také důležitým strategickým partnerem managerky retailu a regionálních manažerů, s nimiž HRBP spolupracuje na různých projektech.
 • Budeš zodpovědný/á za tvorbu strategií a návrh vhodných nástrojů, jejich implementaci a pravidelné sledování a vyhodnocování efektivity v celé šíři HR aktivit – nábor, onboarding, fluktuace, motivace, hodnocení, odměňování, rozvoj…. – a to ve všech lokacích, kde naše pobočky máme. Ne vždy to, co funguje v ČR, přinese kýžený výsledek např. v Rumunsku a naopak. Vždy je třeba se zamyslet nad vhodným nastavením např. inzerce, benefitů, mzdové politiky atp. v jednotlivých zemích.
 • Kromě tvorby plánů, jak zabezpečit potřebné kapacity zaměstnanců, si užiješ i vlastního náboru – především pro pozice v oblasti středního managementu (vedoucí prodejny, regionální manažer atp.).
 • K práci Business Partnera neodmyslitelně patří také sestavení rozpočtů (mzdového i režijních nákladů ve svěřených oblastech) a jejich pravidelné sledování a vyhodnocování.
 • Jako Business Partner bys také měl mít základní přehled v oblasti pracovně-právní problematiky v jednotlivých zemích, abys dokázal manažerům poskytnout potřebnou radu. Nemusíš se ale ničeho bát – řadu věcí tě naučíme a když si nejsme 100% jistí, máme velkou oporu v našem právním oddělení.
 • Součástí pozice je samozřejmě také administrativní činnost a reporting.
 • Možná to zní jako opravdu hodně práce – ale nemusíš se obávat, že na to vše budeš sám - k ruce budeš mít šikovného recruitera, který již má v rámci pobočkové sítě praxi a ví, jak to v Notinu chodí.

A co ti za to můžeme nabídnout?

 • Především řadu příležitostí : příležitost poznávat, objevovat, rozvíjet se – a to cestou spolupráce na zajímavých projektech a s inspirativními kolegy.
 • Proměnlivou pracovní náplň – nudit se při této práci rozhodně nebudeš a slovo „stereotyp“ ti bude dlouhodobě cizí.
 • Flexibilitu – a to nejen pokud jde o pracovní dobu, ale i v práci jako takové – máme sice jistá pravidla, ale nikdo ti nebude přesně diktovat, co a jak je třeba udělat. Pokud přijdeš s dobrým nápadem, jak něco změnit/upravit, rádi ho uvítáme.
 • Práci na HPP, možnost nástupu ihned.
 • Podporu dalších kolegů (nejen) v HR týmu – fungujeme skutečně jako tým a snažíme se vzájemně si pomáhat.
 • Neformální a velmi otevřené pracovní prostředí.
 • Řadu firemních benefitů (stravenky, Multisport, jazykové vzdělávání, zaměstnanecké slevy atp.) a také zajímavé akce pro zaměstnance (Beerfest, vánoční večírek atp.), po dohodě též možnost home office.
 • V neposlední řadě také práci ve velmi moderním a komfortním prostředí.

Zní to jako lákavá příležitost ? Tak nám pošli svůj životopis spolu s průvodním dopisem, kde krátce shrneš svou motivaci ucházet se o tuto pozici, skrze tlačítko odpovědět. Budeme se těšit :-)

Informace o pozici

Místo pracoviště

Londýnské náměstí 881/6, 639 00  Brno-Štýřice, Česká republika

Typ pracovního vztahu

Práce na plný úvazek

Typ smluvního vztahu

Pracovní smlouva

Benefity

Bonusy/prémie, mobilní telefon, sleva na firemní výrobky/služby, notebook, flexibilní začátek/konec pracovní doby, stravenky/příspěvek na stravování, dovolená 5 týdnů, vzdělávací kurzy, školení, občerstvení na pracovišti, příspěvek na sport/kulturu/volný čas, možnost občasné práce z domova, firemní akce, zahraniční pracovní cesty

Požadované vzdělání

Vyšší odborné

Požadované jazyky

Angličtina (pokročilá)

Zadavatel

Notino

 

Kontakt

Notino
Lenka Ježková